Tags

, , , , ,

Historia i aplikacja kolagenu.

kolagen pod oczy
jest najważniejszym białkiem w organizmie człowieka. Od czasu odkryto jego waga w ustroju pozostał w centrum uwagi medycyny. Był również porządnie legendarny kosmetologii, która zwracała uwagę na jego ważną rolę w utrzymaniu zdrowia, kondycji tudzież wyglądu skóry.
Odkąd lat 60-tych XX w. kolagen pozyskiwano spośród karków cieląt (rzadziej innych kręgowcó, jak świń azaliż ryb). Był to kolagen w tym momencie dorosły, w postaci włóknistej, jaki wykorzystywano w niektórych inwazyjnych metodach hirugrii plastycznej, np. ostrzykiwaniu zmarszczek. Nie zważając na ceny, nietrwałości, ryzyka powikłań natomiast wysokiego odsetka odrzutów metody te cieszą się po dzień dzisiejszy dzień wysokim zainteresowaniem, bo są jedynymi realnymi sposobami zlikwidowania ubytku kolagenu w tkance skóry właściwej i “błyskawicznego” pozbycia się zmarszczek.
Kolagen w postaci włókien wykorzystywany jest także w wielu kremach, maseczkach, maściach oraz innych preparatach kosmetycznych względnie dermakologiczych. Włókna te poddawane są procesowi hydrolizy a używane kolagen na twarz
ówczesny jak akcesorium nawilżający skórę, albowiem tworzył na jej powierzchni zabezpieczający celuloid powstrzymujący ją przed wysuszaniem. Spośród racji swojej wielkości kolagen w postaci włóknistej (lub fibrylarnej), nie był w stanie przedostać się za pomocą barierę naskórka, stąd też zupełnie nie był a nie jest do dzień dzisiejszy rozważany w kosmetologii w charakterze baza czynna, ani biologicznie aktywna – traktuje się go na odwrót w charakterze nawilżacz.
W żargonie kosmetycznym włókna kolagenu poddane rozdrobnieniu i hydrolizie określa się mianem “padliny peptydowej”, której nawet nabardziej rozdrobnione cząstki nie są w stanie przedostać się za sprawą mikroskopijne szczeliny naskórka. Nie bacząc na wieluletnich prób i wielomilionowych nakładów na procedura, nie udało się tego. W ów postępowanie ukształtował to żywy natomiast pierwotny w odniesieniu do włókien tudzież fibryli zdanie, że kolagen pod żadnym pozorem nie będzie transdermalny. Nie wyobrażano sobie nie zważając na tym przez kompletny wiek XX innego kolagenu wyizolowanego spośród żywego organizmu w postaci trwałej nie licząc ustrojem dawcy, niż “gigantycznej” masy cząsteczkowej fibryl lub włókno.
Tudzież taki także zdanie “kolagen” funkcjonuje dalej w umysłach lekarzy, biologów oraz kosmetologów. Przeto podobnie wyśledzenie polskich naukowców innego rodzaju na własną rękę żyjącego kolagenu stało się prawdziwą sensacją naukową kiedy natomiast… rezerwą wynikającą z nieporozumień pojęciowych.
Polskie odkrycie naukowe – kolagen w postaci 3-helisy.
W Polsce w lat 70-tych XX wieku wykształciła się na najwyższym światowym poziomie buda biochemii białek organizmów morskich.
W 1989 roku Mieczysław Skrodzki, Antoni Michniewicz natomiast Henryk Kujawa – chemicy Ośrodka Rozwoju Spółdzielni Rybackich w Gdyni odkryli zaś objęli ochroną patentową (patent nr 144584) metodę ekstrakcji kolagenu w fazie rozwojowej (molekularnej) na drodze hydratacji (nie hydrolizy). Było to dokonanie w rzeczy samej sensacyjne natomiast spektakularne, jak naukowo niewiarygodne. Spośród wielu przyczyn nie doczekało się należytego rozgłosu oraz do dnia dzisiejszego ale wręcz nieliczni naukowcy na świecie wiedzą o jego istnieniu…
Sensacyjność polskiego wynalazku polega na tym, iż prosty jeszcze, dlatego że nie wcześniej trzeciorzędowy kolagen pod spodem wpływem reakcji spośród określonymi kwasami organicznymi wiąże cząsteczki wody, z racji po co jest w stanie “przeskoczyć” w dobrym stanie do odpowiedniego naczynia, skąd po odpowiedniej obróbce, pakowany jest tudzież sprzedawany. Wyizolowany w normalnych warunkach rozpada się błyskawicznie, a wskutek Polakom est w stanie przetrzymać nietknięty za pośrednictwem dużo miesięcy, nie tracąc niedaleko tym swoich właściwiości biologicznych zaś struktury potrójnej helisy. Jest czynny, tzn. taki sam spośród tym, jaki był w żywej coraz rybie.
Najbardziej chociaż szukujące jest owo, że jest owo pierwszy na świecie mikstura kolagenowy, który wykazuje właściwości transdermalne – przedostaje się dzięki naskórek. Po nałożeniu na skórę, poniżej wpływem temperatury ciała, potrójna helisa kolagenu rozpada się na małe cząstki, no tak małe, że przedostają się z wykorzystaniem szczeliny naskórka. W ową stronę także te cząstki kolagenu rozpoczynają karkołomny tok stymulacji skóry do produkcji, natomiast akuratnie nadprodukcji kolagenu ustrojowego a de facto regeneracji i odmładzodzenia skóry. Jest owo kolagen pod oczy
sensacyjne natomiast przełomowe równocześnie gwoli światowej kosmetologii a silnie to nazwać czyli niż syrop leczniczy młodości.
Warto podkreślić, iż technologicznie, jest owo istotnie zaawansowane zrealizowanie, iż jeszcze przeciętny ośrodek teoretyczny na świecie nie zbliżył się nawet aż do jego powtórzenia, nieopodal upływu nad 20 lat…
Czynniki hamujące karierę polskiego eliksiru młodości.
Wynalazek okazał się sensacją biochemiczną a prawdziwym przełomem w kosmetologii mogącym naznaczyć nowe jej w modzie. Jego kariera została natomiast zahamowana z 3 głównych przyczyn.
Po zupa wynalazcy sami nie do końca zdawali sobie sprawcę jaką metodę odkryli zaś jakie perspektywy kobieta ze sobą niesie albo nie potrafili nią wzbudzić zainteresowanie inwestorów natomiast świata nauki.
Po drugie, po wygaśnieciu 15-letniej ochrony patentowej tudzież odchodzeniu od chwili niej samych wynalazców (prof. M. Skrodzki zmarł plus w latach 90-tych) zaczęli pojawiać się chętni aż do przywłaszczenia sobie tego wynalazku. Zaczęły pojawiać się nowe patenty pozyskiwania kolagenu bazujące na metodzie pierwotnej, i różniących się lecz opisem (na co Biuro Patentowy zezwolił…). W konsekwencji doprowadziło owo aż do powstania specyficznych “wojen o kolagen” między nowymi wynalazcami, które stworzyły atmosferę zamętu i chaosu. Takie zacięcie odstraszały potencjalnych inwestorów a zrażały do siebie glob nauki.
Po trzecie, hydrat kolagenu jest produktem wyjątkowym, toż nie idealnym. Był bardzo sympatyczny na zmianę temperatury otoczenia. Oryginalnie występował lecz w przedziale 5-15o C, przez co był produktem wysokiego ryzyka handlowego. Zatem też nie nadawał się do klasycznej sprzedaży metodą: wytwórca – hurtownia – podhurtownia – sklep – klient. Nie spełniał podobnie wymogów rękojmi lub gwarancji stawianych na najbardziej wymagających rynkach na świecie. W takim razie także mnogość firm, w tym i gigantów kosmetycznych, nie zdecydowało się na wtajemniczenie do swojej oferty handlowej hydratów kolagenowych.
Postęp formuły hydratu kolagenowego a jego szczęście handlowy.
Początkowe braki sukcesów nie zraziły tymczasem tych, którzy zdawali sobie sprawę czym jest język ojczysty kolagen. Ociężale, dlatego że nie prędzej w 2002 r. hydrat kolagenu doczekał się na Pomorzu odpowiednich badań w kierunku jego udoskonalenia a poszukiwania raz za razem lepszych metod pozyskiwania, oczyszczania a surowca (odpowiedniego gatunku ryb) jego pozyskiwania. Aż w trzech ośrodkach powstały zespoły wspaniałych, młodych chemików, którzy opracowali co chwila odporniejsze na temperaturę oraz doskonalsze formuły hydratu kolagenu rybiego, i spośród nieraz inne produkty na ich bazie.
Ich zwieńczeniem po latach pracy jest dopiero co język ojczysty syrop leczniczy młodości – Kolagen Naturalny w obecnej formule Q5-26 – niezrażony na dosyć wysokie temperatury (nawet aż do 28°C) oraz wogóle nie przechowywany. Nadaje się za sprawą owo do dystrybucji, bo wytrzymywał temperatury pokojowe.
Fabrykant najlepszego jakościowo kolagenu – Inventia Polish Technologies – nie potrafił lecz w pierwszej chwili odkryć metody skutecznej dystrybucji swoich produktów. Nie posiadając środków na w szerokim zakresie zakrojoną kampanię reklamową, ani na kredyty towarowe gwoli hurtownii, nowa logo Kolagen Zwykły (NATURAL COLLAGEN) – nie miała szans zaistnieć w realiach konkurencji rynkowej. Próby handlu w drogeriach, sklepach oraz podobnych placówkach – skończyły się niepowodzeniem. Towar był szczerze niezwykły, autentyczny syrop młodości, wszelako mało ludzi go znało, dzięki co sprzedaż była nadmiernie niska.
Skuteczny modus na dystybujcję naszego eliksiru młodości opracowała w 2006 r. pomorska firma COLWAY, która na skutek gigantycznemu sukcesowi (500.000 opakowań w ciągu 18 miesięcy) wywalczyła sobie stan prawny, wyłącznego przedstawiciela handlowa firmy Inventia w Polsce zaś na całym świecie. Produkty kolagenowe Inventii można kupować na odwrót natomiast wyłącznie na skroś COLWAY.

Advertisements