Tags

, , , ,

Kolagen prosty a jego działanie

Kolagen to 1/3 całkowitej lud ludzkiego białka. Jego misja to przyrzeczenie skórze odpowiedniej sprężystości natomiast jędrności, zaś i wystarczającego nawilżenia. Kolagen przyczynia się i do sprawnej regeneracji naskórka kolagen naturalny. Istota ludzka ważący 75 kilogramów, kto w swoim organizmie posiada 15 kilogramów białka, ma zarazem ok. 7,5 kilograma kolagenu.

Jeśli wgłębimy się w etymologię słowa kolagen, spotkamy się z następującymi znaczeniami poszczególnych jego członów. Colla oznacza spoiwo, zaś genno – rodzić. W dosłownym tłumaczeniu zatem kolagen owo klejorodność. To zgoła oddaje jego rzeczywistą funkcję, alias spajania poszczególnych elementów komórkowych, na skutek czemu możliwe jest tworzenie tkanek tudzież narządów. Kolagen prosty przy użyciu całe nasze trwanie ulega stałej wymianie. Jest najtrwalszy w kościach tudzież w ową stronę występowanie wymienne następuje mniej więcej co roku. Kolagen naturalny Colway wymieniany jest natomiast najszybciej w wątrobie (po mniej więcej miesiącu).

Kolagen naturalny jest prostym białkiem zbudowanym tylko z aminokwasów. Trzeba aż do białek włóknistych, inaczej w z większym natężeniem naukowym podejściu fibrylarnych skleroprotein. Składa się spośród długich tudzież spiralnych łańcuchów peptydowych, w których zawartych jest od chwili 19 nawet aż do 105 aminokwasów. Najważniejszymi są: glicyna natomiast prolina, a dodatkowo występujące wprost przeciwnie a jedynie w kolagenie hydroksyprolina oraz hydroksylizyna.

Aminokwasy aczkolwiek zbudowane są spośród podstawowych pierwiastków: tlenu, wodoru tudzież węgla, które wchodzą w reakcje spośród atomami azotu. Po połączeniu minimum 100 aminokwasów możliwe jest wytworzenie się łańcucha polipeptydowego. W ów podejście powstają białka oraz kolagen zwykły.

W kolagenie aminokwasy tworzą przestrzenną spiralę, która nosi nazwę superhelisy. Jej aktualny cecha stanowi powtarzająca się porządek 3 reszt aminokwasów. Ich łączny wzorzec to _X_Y_Z, w którym Y a Spośród oznaczają reszty wbudowane w kolejność polipeptydowy. Spiralę łańcucha białkowego podtrzymuje luźne spojenie wodorowe, które w czasie choroby (np. ostrego stanu zapalnego) może pozostać zerwane. To jedna spośród przyczyn śmierci człowieka w przypadku przekroczenia z wykorzystaniem jego kształty temperatury 42st. C. Owo plus wnioskodawca despiralizacji się kolagenu uzyskanego spośród ryb słodkowodnych w wyższej temperaturze niż tej w naturalnym środowisku.

Kolagen zwykły , który jest częścią naszej skóry uszeregowany jest szczegółowo no, podczas gdy zapewne owo na górnym rysunku. Żaden dalszy kolagen wykorzystywany w światowej kosmetologii jako element kremów, azaliż implant nie jest w stanie uratować potrójnej helisy. Owo właśnie panowanie polskiego wynalazku, powyżej pozostałymi.

Rozpad potrójnej helisy w kolagenie uzyskiwanym spośród ryb, następuje również nadzwyczaj łatwo. Basta choćby narodziny procesu rozkładu, spowodowany np. przeniknięciem bakterii bądź znamienny ewolucja temperatury białka za pomocą skoro tylko kilkadziesiąt minut, żeby cząsteczki bezwolny despiralizacji. Potrójna helisa w kolagenie uzyskiwanym spośród ryb ogromnie swobodnie się rozpada. Basta aż do tego zaledwie arche procesu rozkładu, na kto wpływ prawdopodobnie posiadać chociażby przeniknięcie aż do organizmu bakterii, jednakowoż podobnie nagły wzrost temperatury białka. W takich sytuacjach cząsteczki helisy ulegają despiralizacji. Kolagen traci w tamtym czasie działanie biologiczną, i także opcja splecenia się z bliźniaczymi cząsteczkami funkcjonującymi w skórze. Ulega jego osoba powolnej denaturacji, zaś w konsekwencji koagulacji, która sprawia, że traci jego osoba właściwości eliksiru młodości oraz staje się zwyczajnym żelem nawilżającym.

Badacze spośród USA (E. Gibson zaś L. Chang w 2002) oraz Francji (J. Roche w 2003) zwrócili uwagę, że na wytrzymałość kolagenu naturalnego mają waga nie przeciwnie wysoka temperatura, azaliż odczyn kwaśny, jednakowoż i Chronos wchłaniania się aż do organizmu preparatu kolagenowego.

Dziś nawet najlepsze preparaty kolagenowe mogą oszczędzić swoją jednorodną strukturę aż do temperatury jeno 26,3st. C. Jest owo gdy dotąd szczytowe zrealizowanie biotechnologii. Warto choć wspomnieć fakt, iż rozwinięte prace powyżej mocniejszym kolagenem prowadzi biznes Inventia, której z przyczyny wprowadzeniu formuły Q5-26 zaś usunięciu ze swoich preparatów naturalnego stabilizatora parabenowego, udało się zdobyć wytrzymałość kolagenu nawet w pobliżu 28 stopniach.

Temperatura ludzkiego ciała oscyluje w granicach 37st. C, co sprawia, że kolagen w żelu wchłaniany jest w mniej aniżeli godzinę. To oznacza, iż wyodrębnienie kolagenu bez owijania w bawełnę spośród rybiej skóry oraz przekształcenie go w żel nie wystarcza, tak aby zmajstrować rzeczywisty i ciągły eliksir młodości, czego nie rozumie dziś dużo firm.

Jeżeli dany produkt ma w rzeczy samej mieć właściwości zdolne aż do regeneracji skóry, ma obowiązek według klinicystów, spełniać mnogość warunków. Przede wszystkim musi egzystować wytwarzany z białka o względnej masie cząsteczkowej tropokolagenu, która będzie w dużej mierze mniejsza aniżeli 350 000, czyli zaleta, którą charakteryzuje się ludzki kolagen.
Kolagen naturalny firmy COLWAY jest otrzymany z względną masą cząsteczkową od czasu 2500 000 do 310 000, z powodu czemu może jego osoba efektywnie wchodzić w strukturę skóry w czasie o moc krótszym aniżeli próg zagrożenia despiralizacją. Pozwala owo na sprawne zapoczątkowanie spajania się kolagenu z tkankami, bez rozrywania potrójnej helisy.

Możemy się zaaprobować jedyną w Polsce tudzież na świecie pozytywną opinią specjalistów od chwili biotechnologii, medycyny zaś biochemii z zakresu wytwarzania bezpiecznego zaś skutecznego kolagenu naturalnego.

Powinni Kraj posiąść kompleksową wiedzę na materia rewolucji w kosmetologii, której jesteśmy autorami. Kolagen i elastyna są proteinami podporowymi skóry, które zapewniają jej prawidłowe napięcie, sprężystość oraz nawilżenie. Po osiągnięciu mniej więcej 25 roku życia karnacja zaczyna zaprzepaszczać te właściwości, analogicznie aż do tracenia siły przez mięśnie, jednakowoż ubytku wapnia w kościach. Objawy starzenia się organizmu podyktowane są pogłębiającym się deficytem rozpuszczalnego kolagenu, którego biosynteza wspólnie spośród wiekiem traci swoją moc.
Po osiągnięciu 30 roku życia obok praktycznie każdego spośród nas występuje uwiąd gruczołów potowych natomiast łojowych, zaś karnacja wysycha zaś wiotczeje. Zaczynają pojawiać się wstydliwe zmarszczki. Jest owo spowodowane osłabianiem się włókien kolagenu i elastyny, które stanowią jednak najważniejsze skład podścieliska łącznotkankowego. Kolagenaza (toksyny, enzymy a wolne rodniki) odpowiada wewnątrz rozwalenie tych włókien, co w konsekwencji prowadzi do znacznego spadku poziomu witamin natomiast mikroelementów, które stymulują naturalne robienie kolagenu przez chondrocyty tudzież fibroblasty.

Wymiana kolagenu w organizmie wciąż ma pozycja, choć im starszy jest człowiek, tym mineralizacja przewyższa procesy syntezy, w zasadzie kolagenu rozpuszczalnego – odpowiedzialnego wewnątrz przyrzeczenie skórze elastyczności zaś pęcznienia, z przyczyny siła wiązania wody.

Kolagen Nieskomplikowany owo wodny zawiesina kolagenu a elastyny pospołu ze stabilizatorami oraz kwasem mlekowym. Polscy twórcy zrezygnowali spośród suplementacji preparatu nie ze względu na proekologiczne pobudki, lecz z uwagi na najwyższą ochronę potrójnej helisy. Kwas mlekowy owo odczyn kwaśny nie zagrażający przestrzennej strukturze włókien. Działa keratolitycznie przyspieszając złuszczanie skóry natomiast rozjaśnianie plam. Rozluźnia oraz komeocyty, co pozwala na dotarcie rybich fibryli (zawartych w cząsteczkach kwasów Omega 3 natomiast Omega 6) do podobnych aż do nich włókien znajdujących się w skórze, jeszcze przed tym zanim gorączka naszego ciała będzie zagrażać ich spiralnej strukturze.

Żel wchłanialny firmy COLWAY, odpowiada wewnątrz tworzenie siateczki proteinowej stanowiącej swego rodzaju rusztowanie gwoli nowego kolagenu wytwarzanego przez odpowiednie fibroblasty. Siatka ta pozwala na spaw wody tudzież substancji liofilowych. Podejście, które zostały przeprowadzone na komórkach hodowli tkankowej zarówno poniżej mikroskopem elektronowym, kiedy zaś świetlnym, potwierdzają, że mamy do czynienia ze zwiększonym wytwarzaniem kolagenu dzięki fibroblasty, podczas gdy dodatkowo spośród pogrubieniem się naskórka natomiast podwyższeniem się liczby mucyny wspólnie z substancjami śluzowymi znajdującymi się w brodawkowej warstwie skóry.

Klinicyści na całym świecie są zdumieni zdolnościami wchłaniania się tego preparatu.
Już po upływie pół godziny kolagen nałożony na epidermę zaczyna integrować się spośród komórkami skóry właściwej, i po mniej aniżeli dwóch dniach, zauważa się znaczne nabrzmienie poziomu hydroksyproliny dookoła chondrocytów wytwarzających kolagen w kościach. Wyniki badań są obiektywne zaś porównywalne, z powodu przeprowadzeniu ich w różnych ośrodkach. Kolagen Naturalny uzyskuje i pozytywne opinie od chwili gabinetów kosmetycznych, studiów paznokci, zakładów fryzjerskich, jednakowoż tez centrów odnowy biologicznej. Najważniejsze są niemniej jednak pozytywne oceny użytkowników wyrażone w ankietach konsumenckich.

Nie zaobserwowano do tego czasu żadnych przeciwwskazań aż do użytkowania tego preparatu.
Należy w tym miejscu znakować, iż osoby z uczuleniem na rybie proteina nie są nawet jednym promilem populacji na świecie. Aż do momentu finalizacji testów można domniemywać z pewną ostrożnością, że do przeciwwskazań mogą należeć, m.in. choroby spośród grupy kolagenoz, chemioterapia, azali bycie z na niskobiałkowej diecie z powodu niewydolności nerek. Z uwagi na prawne aspekty kolagenu nie powinno obsługiwać się kobietom w ciąży, zresztą jest owo asertywność utrudnione, ze względu na jego efektywność w zapobieganiu rozstępom.

Jakie są różnice między informacjami o rybim kolagenie publikowanymi z wykorzystaniem COLWAY, i innymi producentami:

Nie ukrywamy tego, że polskiego kolagenu nie udało się kupować (z prawem wyłączności) uznanym koncernom kosmetycznym, oraz podbój kosmetycznego świata zaczyna się na krzyż jego sprzedaż bezpośrednią.
Nie jest to produkt olśniewający, ponieważ nie ma możliwości udzielenia na niego stuprocentowej gwarancji, co z pewnością prawdopodobnie hamować dystrybucję.
Kolagen Zwykły podczas gdy jest magazynowany w innych temperaturach niż te, które są zalecane traci swoje właściwości eliksiru młodości stając się zwyczajnym żelem do nawilżania.
Producenci konkurencyjnych żelów transdermalnych wytwarzanych na bazie kolagenu niechętnie tudzież niezbyt notorycznie wypowiadają się na idea temperatur, w których ich preparat zachowuje pełną funkcjonowanie biologiczną podtrzymując potrójną helisę w zwartej strukturze. Wytwórcy nie wspominają także o tym podczas gdy wysoka temperatura ludzkiego ciała koreluje z od czasu do czasu wchłaniania się cząsteczek białkowych aż do skóry właściwej.

Advertisements